HABER ARŞİVİ # YORUM # E-FORMLAR # FACT SHEET # VIDEO GALERİ # İLETİŞİM
SPA
REZERVASYON
KAPAT
x
GENEL BİLGİ

Bali’nin dinginliği Cratos Premium ile yanı başınızda.

 

Bali’nin dinginliğini Cratos Premium Spa’da iliklerinize kadar hissedeceksiniz. 

 

Cratos Premium Spa, vücudunuzu ve zihninizi dinlendirerek sizi yenilenmenin eşsiz hissine kavuştururken, yerli ve yabancı uzman masaj terapistleri tarafından uygulanan Uzakdoğu masajları ve klasik masaj uygulamalarıyla sizi dinç ve zinde kılıyor. Cratos Premium Spa’da kendini daha da özel hissetmek isteyen misafirlerimiz için sauna, hamam, buhar banyosu, telefon-televizyonlu masaj odası ve jakuziden oluşan 2 ayrı Private Spa bölümü bulunuyor.

KAPAT
x
PRIVATE SPA

Cratos Premium Spa’da kendini daha özel hissetmek isteyen misafirlerimiz için sauna, hamam, buhar banyosu, telefon-televizyonlu masaj odası ve jakuziden oluşan 2 ayrı Private Spa bölümü bulunuyor.

deneme

KAPAT
x
MASAJ

 

SPOR MASAJI

Uzakdoğu ve Avrupa masajlarının klasik yöntemlerinin birleştirilmesi ile oluşturulmuş,  spor sonrası vücudun rahatlaması ve zindelik vermesi için yapılan masaj uygulamasıdır.

 

AYURVEDA MASAJI

Geleneksel Hint ve Nepal tıbbının uzun yaşam enerjisine armağını olan Ayurveda terapi,  yeniden yaradılışın sembolüdür. Tüm bedene 35 derece sıcaklıktaki özel karışım masaj yağı ile masaj yapılır.

 

GELENEKSEL BALİ MASAJI

Geleneksel Asya masaj tekniği, kuvvetli ve emin hareketler ile kas dokusuna derinlemesine yapılan masaj uygulamasıdır. Hem bedeni hem zihni rahatlatır.

 

SHİATSU MASAJI

Terapist başparmakları, parmakları ve avuç içiyle bedenin belirli bölgelerine basınç  uygular. Enerjinin bloke olduğu noktaları açmak için vurma, sıkma, ovma ve basınç gibi teknikleri kullanarak vücuda zindelik ve rahatlık verir.

 

AROMATERAPİ MASAJI

Uzakdoğu'ya özgü yöntemler ve Natural Secret egzotik yağlar kullanılarak ritmik ve hafif  dokunuşlarla uygulanan, vücut ve ruh dengenizi sağlayan masaj uygulaması.

 

REFLEKSOLOJİ MASAJI

Kökeni eski Mısıra kadar dayanan Refleksoloji masajı, sizi stres ve yorgunluktan  arındırarak, vücut ağrılarınızdan kurtulmanız için vücudunuzun kendi iyileşme gücünü harekete geçirir, vücudunuza sağlık, denge ve enerjiyi geri getirir.

 

THAI MASAJI

Yoga vücut esnetme tekniği ile geleneksel Çin akupunktur noktalarına yönelik parmak  baskılı masajının karışımıdır. Masaj yağı kullanılmadan uygulanan bu masaj, stres ve gerilimden arındırır. Vücudu canlandırır ve esneklik verir. Beden, zihin ve ruh bütünlüğünü sağlar.

 

KLASİK MASAJ

Beden, zihin ve ruh bütünlüğünü dengeleyici, uygulanacak manipülasyonların sertliğinin  masaj yaptıran kişi tarafından yönlendirilebileceği, Uzakdoğu kökenli bir uygulamadır. Törensel içeriği ve farklı teknikleri ile vücudun ihtiyacı olan dengeyi sağlamada çok etkin bir yöntemdir.

 

RELAX MASAJ

Bu masaj ile vücudu rahatlatan ve tazeleyen teknikler kullanılır. Sinirler rahatlatılır ve iç huzur sağlanır. Baştan ayağınıza kadar yapılan hassas ama aynı zamanda derine inen masaj sayesinde gerilimler rahatlatılır ve yepyeni bir yaşam sevinci hissedersiniz.

 

ANTİ SELÜLİT MASAJI

Anti – selülit masajı baskı tekniğiyle, deri altı kan dolaşımını iyileştirerek damarların çapının daraltılması ve kanın bacaklardan düzenli olarak akmasını sağlar. Böylece bozuk kan dolaşımının yeniden düzenlenmesi, hücrelere daha iyi oksijen gitmesi ve toksit maddelerin vücuttan atılması desteklenmektedir.

 

ÇİKOLATA MASAJI

Ciltte peeling etkisi yaparak teni yumuşatıyor, pürüzsüzlük sağlayarak hücre yenilenmesini aktive ediyor. Çikolata masajında, beyaz çikolatada bulunan buriti yağı ve E vitamini yaraları iyileştirici özelliğe sahip. Hücresel dolaşımı arttırıyor, kırışıklıktan hafifletiyor ve sarkmaları toparlıyor. Sütlü çikolatada ise fındık yağı ve badem yağı bulunuyor. Uygulaması da son derece basit olan çikolata masajı rahatlatıcı bir masajdır.

 

SICAK TAŞ MASAJI

Sıcak taş masajı su içinde ısıtılarak bakıma hazır hale getirilen siyah renkteki pürüzsüz, yassı ve oldukça sert yapıda olan bu taşlaın sırt, boyun, bel, avuç içi, ayak parmak araları, karın gibi vücudun belirli noktalarına yerleştirilmesi ile uygulanır.

Özellikle kaslar üzerinde termoterapi etkisi sağlayan sıcak taşlar vasıtası ile vücuda nüfuz eden ısı kan dolaşımını hızlandırdığından dolayı, hücrelerin daha fazla oksijen ile temesa geçmesini, bunun sonucunda da metabolizmanın hızlanmasını sağlar.

Volkanik taşlarla yapılan düzenli bakımlar vücudumuzda şakra adı verilen enerji merkezlerini uyararak bedenimizi negatif enerjiden arındırır, ruh ve beden enerjisini yeniler ve çok ciddi bir şekilde ruhsal, zihinsel ve fiziksel anlamda rahatlama sağlar.

 

LOMİ LOMİ NUİ

Alt kol (kolun dirsek ile bilek arasındaki bölümü) ile uzun, akıcı ve birbirine bağlı masaj hareketleri uygulanır. Dirsek yardımıyla eklemlerin gevşemesi ve ruhun serbest kalması sağlanır. Derin bir rahatlama hissi uyandıran bir uygulamadır.

 

MANDARA MASAJI (4 EL)

Adını Bali destanlarındaki sonsuz gençlik saçan Mandara Dağından alan Mandara Masajı iki terapistin birbirleriyle uyumlu olarak geleneksel Bali masaj tekniklerini uygulamasıyla gerçekleştirilir.

KAPAT
x
HAMAM

 

Cratos Premium SPA, Klasik Türk Hamamı ile temizlik ve keyfi bir arada  yaşayacağınız, otantik ve hijyenik bir ortam sunuyor.

 

Klasik Türk Hamamı’nda ısı ve buhar sayesinde açılan gözenekler vücudunuzun nefes almasını ve toksinlerden arınmasını sağlarken, kese sayesinde vücudu ölü derilerden arındırıp, köpük masajı ile de kan dolaşımınızı hızlandırarak büyük bir rahatlık hissi vermektedir.

 

Türk Hamamı Uygulamaları

• Kese (15 Dakika)

• Köpük Masajı (20 Dakika)

• Kese ve Köpük Masaj (30 Dakika)

• Kleopatra Bakımı (Kese + Köpük + Süt Banyosu)

• Geleneksel Gelin Hamamı (VIP SPA)

En özel gelin siz olun! Sevdiklerinizle birlikte muhteşem bir deneyim yaşayın. 

KAPAT
x
ÖZEL TERAPİLER

A) CRATOS SPA RİTUELLERİ

 

1. CRATOS SEREMONY

Aromatik peeling ve özel aromatik masaj.

 

2. CRATOS ÇİKOLATA ŞÖLENİ

Kahve peeling, çikolata maske, çikolata masaj yağıyla çok özel masaj.

 

B) HİDROTERAPİ UYGULAMALARI

1. DETOX ETKİLİ BANYO TERAPİ

Kırmızı, kahverengi ve mikro yosunlardan elde edilmiş banyo tozu, toparlama, rahatlama, mineral desteği sağlama ve detokslama etkisi yaparken aynı zamanda vücudu şekillendirir ve selülit oluşumunu engeller. Hidroterapi küvetinin suyuna konulan banyo tozu ve uygun bir serum ile banyo terapisi yapılır.

 

2. MİNERALİZE BANYO TERAPİSİ

Vücut için gerçek bir bakım yapan OLIGOMER, cilt minerallerini yeniden yapılandırır ve  cilt dengesini sağlar. Aktif içeriklerin emilimini arttırırken aynı zamanda deniz suyunun tüm özelliklerini konsantre bir şekilde taşır. Rahatlatıcı ve sakinleştirici serumla birlikte %100 OLIGOMER içerikli banyo tozu hidroterapi küvetine katılarak banyo terapisi yapılır.

 

3. RAHATLATICI BANYO TERAPİSİ

Stresli ve gergin kişileri mineralize deniz kristalleri ile rahatlatırken, anti-stres özelliği sayesinde uzun süreli bakım sağlar. Vücudu canlandırır ve hoş kokular sağlar. Rahatlatıcı ve canlandırıcı serumla birlikte kullanılan deniz kristalleri ile hidroterapi küvetinde bakım yapılır.

 

KAPAT
x
FITNESS CENTER

Fitness, kelime anlamı olarak "Sağlıklı ve formda kalmak" demektir ve bir çok egzersize dayalıdır. Fitness’ta diğer bütün sporlardan farklı olarak, temelde kasların tek tek aletli ya da aletsiz çalıştırılmasıyla sıkılaştırılması ve güçlendirilmesi amaçlanır. Kişinin kendisini psikolojik olarak daha iyi ve zinde hissetmesini sağlayan Fitness, vücudun forma girmesini sağlayarak özgüveninizi arttırır.

 

Sağlıklı bir yaşam için yapılan Fitness metobolizma hızlandırıcı, enerjiyi arttırıcı etkilere sahiptir. Uzun dönemli olarak fitness yapanların kanser, kalp krizi ve metabolik hastalıklara yakalanma riski düşmektedir. Cratos Premium Spa, insan sağlığı için bu kadar önemli olan Fitness sporunu, tüm gelişmiş ekipmanlarıyla birlikte formda ve sağlıklı bir vücuda kavuşmanız için hizmetinize sunmaktadır.

KAPAT
x
CİLT BAKIMLARI

CİLT BAKIMLARI

 

A) KLASİK BAKIMLAR

Hassas Cilt Bakımı

Hassas ciltler tüm cilt tiplerinin içerisinde en korumasız olanıdır. Hassas cilt ince  yapılıdır ve sıkça, kuruluk sorunu yaşar. Stres ve çevresel faktörlerden çabuk etkilenir. Günümüzde problemli ve reaksiyon göstermeye eğilimli cilt yapıları her geçen gün daha fazla insana alerji sorunu yaşatmaktadır. Alerji potansiyelini azaltıcı özelliğinden dolayı problemli, reaksiyon göstermeye eğilimli ciltlere tavsiye edilmektedir.

 

Nem Bakımı

Cildiniz mükemmel nemlendiğinde gözle görülür güzelliğini anında hissedebilirsiniz: Cildin parlaklığı, yumuşaklığı ve canlılığı için nem dengesi sağlanmalıdır. Cilt tipiniz ne olursa olsun nem dengesinin korunması bakımın temelidir. Hücrelerinizin merkezinde lokalize olmuş nemin kaynağını bilirsiniz. Sothys doğru bakım ile cildin kendi oto-nemlendirme mekanizmalarını uyarır.

 

Karma - Yağlı Cilt Bakımı

Problemli ciltler için çok yönlü aktif bakım: Cilt üzerinde yağlanmaya bağlı kirlerin arındırılmasını (çay ağacı yağı) ve salisilik asit sayesinde yenilenmesini sağlar. Canlı, temiz, sağlıklı ve berrak bir cilt için.

 

B) ÖZEL CİLT BAKILMARI

Altın Bakımı

24 Ayar altın parçacıklarının hücre fonksiyonlarına dengeleyici etkileri bulunur. Hücre yenilenmesini tetikler ve hücre ömrünü uzatır. Cilde parlak bir görünüm kazandırır. Cildin koruma fonksiyonlarını harekete geçirir, cilt vitamin E sayesinde serbest radikallere karşı korunur. Vitamin C hücre bölünmesini arttırır. Altın masajı özel hareketlerle enerji noktalarını bloke edecek şekilde yapılır.

 

Kolajen Bakım

Cildiniz sizinle aynı yaşa sahip değildir. Parlaklık, güzellik ve cilt yapınız, çevresel faktörler ve yaşam tarzınız nedeniyle oluşan kırışıklıklar ve deri yaşlanmasından dolayı gerçek yaşınızı yansıtmamaktadır. Bu nedenlerden dolayı, Sothys yeni anti-ageing serisini geliştirdi: Bu çok özel konsept ile profesyonel Sothys terapistleri, müşterinize özel tanı yöntemiyle gerçek cilt yaşı teşhisi koyarak, etkili ve tamamen anti-ageing çözüm odaklı bakımlar sunuyor.

 

Enerji Lifting Bakım

Ciltteki kolajen sentezinin aktif içeriklerle uyarılarak, cildin elastikiyetini ve sıkılığını sağlayan yoğun bir bakım.

 

Oksijen Bakımı

Oksijen Terapisi; iğne kullanılmadan cildin en alt tabakasına, oksijenin basınç ile enjekte edilmesidir. Göz çevresi ve dudak kenarlarında kas hareketlerine bağlı olarak meydana gelen kırışıklıkları onarır bununla beraber ürünlerin içinde yer alan aktif maddelerin etkisi ile de cildi sıkılaştırır ve dolaşımı hızlandırır. Ciltte tazelik, yumuşaklık ve pürüzsüzlük sağlar.

 

Vitamin Bakımı

Vitamin desteği sağlar. Bu eşiz formül cildinizi besler ve uzun süreli etki sağlar. Dokular arasındaki kolajen lif yapısını güçlendirir ve nem kaybının oluşmasını engeller. Dikkatle  seçilmiş ve dengelenmiş içeriğiyle cilde esneklik ve sıkılık sağlamakla birlikte nem dengesini düzenler. Cilt yüzeyini güçlendirir ve serbest radikallerin zararlı etkilerini engeller. Sakinleştirici, dengeleyici, esneklik ve nem veren anti bakteriyel etkisi olan bir bakımdır. Cildin yumuşak ve taze görünmesini sağlar.

 

Göz Bakımı

Doğa ile teknolojinin mükemmel birleşimi phytobiotech ile etkili göz çevresi bakımı. Sis göz kapaklarını rahatlatan, göz çevresini pürüzsüzleştirerek, tazelik ve rahatlık hissi veren etkiye sahiptir.

 


C) VÜCUT BAKIMLARI

Vücut Yenileme

Tüm vücudunuzu ölü derilerinden arındırmak için en ideal bakımdır, cilde yumaşaklık ve pürüzsüzlük sağlar.

 

Sırt Bakımı

Proplemle sırtlara uygulanan temizleme sıkma gibi uygulamalarla yapılan amaca yönelik bir bakımdır.

 

Vitamin ve Nem Etkili Vücut Bakımı

Vücudun ihtiyacı olan vitamin ve nemi sağlayan yoğun bir vücut bakımıdır, cildi yumuşatır taze ve sağlıklı bir görünüm kazandırır.

 

Sıkılaştırıcı ve Toparlayıcı Vücut Bakımı

Vücut dokusunu toparlayıcı kozmetik bakımı, cilt dokusuna vitamin yükleyerek beslenmesini ve toparlanmasını sağlar. Sarkmasına neden olan cilt zayıflığını giderir.

 

Anti - Selülit Bakımı

Dokuları dirileştirmek, vücut şeklini korumak ve görünümünü iyileştirmek, yağ kümeleri ve selülit ile ilgili problemleri çözmek için geliştirilmiş komple bir bakım programıdır., zengin aktif maddeler içerir, ayrıca uygulamasında ısı gerektiğinden vücut aynı anda ısının etkilerinden faydalanmaktadır. Yoğun serumlar ve streçleme yöntemiyle en sert selülitleri gideren mucizevî tedavidir.

 

Yosun Bakımı

Cildin sıkılaşması, pürüzsüzleşmesi ve toksinlerden arınması açısından çok etkilidir. Peeling + Yosun Maskesi + Isı Battaniyesi + Vücut Losyonu işlemlerinin tümünü uyguladığımız bu kür aynı zamanda çok keyiflidir. Yosun bol miktarda içerdiği vitamin, minarel, amoniasit, oligoelement ve enzimler sayesinde vücut için en etkili ve sağlıklı ürün olma özelliğini korumaktadır.

 

 

KAPAT
x
ÜYELİK

 

Cratos Premium Spa'da 3 farklı üyelik mevcuttur. 

• 1 AYLIK ÜYELİK
• 6 AYLIK ÜYELİK
• 1 YILLIK ÜYELİK

 

Üyelerimizin ücretsiz faydalanabileceği alanlar:

Fitness center, açık ve kapalı havuz, port beach kullanımı, hamam, sauna, buhar odası.

 

* Cratos Premium Spa 08:00-20:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.